Raport o stanie rynku pocztowego w roku 2019

Jaka jest aktualna wartość polskiego rynku pocztowego, które usługi cieszą się największym zainteresowaniem Polaków, a które były najczęściej reklamowane – na te pytania odpowiada nasz najnowszy „Raport o stanie rynku pocztowego w 2019 roku”.

Od trzech lat rynek pocztowy w Polsce rośnie niezwykle dynamicznie. Od wkroczenia na ścieżkę szybkiego wzrostu w 2016 roku, całkowita wartość rynku zwiększyła się już łącznie o ponad 2,5 mld zł, rosnąc w tempie ponad dwukrotnie szybszym niż cała polska gospodarka.

W 2019 roku łączna wartość przychodów uzyskanych przez operatorów pocztowych w Polsce przekroczyła barierę 10 mld złotych. Głównym motorem wzrostu wciąż był segment kurierski, który niezmiennie jest jednym z najszybciej rozwijających się w Europie. W 2019 roku do rąk Polaków trafiło ponad 440 mln przesyłek kurierskich – to niemal o 20% więcej niż rok wcześniej.

Prognozy rozwoju dla rynku pocztowego w Polsce są nadal optymistyczne. W zgodnej opinii analityków, branża kurierska to jedna z niewielu, dla których światowy kryzys wywołany pandemią może stanowić impuls do rozwoju w ślad za dalszym rozpowszechnianiem się handlu online.

Pliki do pobrania

Pobierz wszystkie załączniki

Metryka
Podmiot udostępniający informację: Urząd Komunikacji Elektronicznej
Osoba odpowiedzialna: Przemysław Cząstka
Osoba publikująca informację: Przemysław Poznański
Data publikacji: 29.05.2020 16:05